محل تبلیغات شما

خانم دکتر طاهره لباف ؛ متخصص ن و زایمان و زن نخبه سال 1387، یکی از نی است که صاحب شش فرزند است. هرکدام از فرزندانش را بی‌توجه به سرزنش اطرافیان؛ با دنیایی از عشق و عاطفه در بطن خود پرورده، به دنیا آورده و بزرگ کرده است و حالا هرکدام از آنها عضوی موفق برای جامعه هستند.

متن حاضر؛گفتگوی ما با این مادر موفق است که نه تنها خود6 فرزند دارد، بلکه طی سال‌ها هزاران نوزاد را به دنیا آورده است.

-    خانم دکتر لباف اگر مایل باشید از خانواده‌تان شروع کنیم؛ شما چند خواهر و برادر دارید؟
ما پنج خواهر و برادر هستیم و به عبارتی شش تا.خواهرم فوق‌لیسانس علوم قرآنی است. برادر بزرگترم دکترای علوم ارتباطات دارد و برادر دومم فوق‌لیسانس علوم ی است. برادر سومم هم دکترای دارو سازی دارد و برادر چهارمم که به رحمت خدا رفته، رشته‌ تحصیای‌اش مردم‌شناسی بوده و برادر دیگرم روانشناسی خوانده‌اند.

پنجمین برادرم هم پسر دایی‌ام هستند که از حدوداً یک سالگی کنار مادرم بودند و با ما بزرگ شدند و به نوعی برادر ما هستند.

-    مادرتان در نگهداری و تربیت بچه‌ها آدم باحوصله‌ای بودند؟
بله، دقیقاً. نه تنها در نگهداری بچه‌های خودشان با حوصله بوند که در کمک به نگهداری از بچه‌های من و تربیت و بزرگ کردن پسردایی‌امکه مثل برادر ما است،هم خیلی باحوصله بودند و تلاش کردند.

-    این حوصله و صبوری در شما هم وجود دارد؟
من نمی‌دانم که می‌توانم خودم را آدم باحوصله‌ای بدانم یا نه، ولی طبیعتاً رفتار و مشی مادر و پدر خیلی روی من اثر گذاشت؛ هم از نظر روحی و هم از نظر فعالیت‌های ی و اجتماعی. چون هر دوی آنها افراد بسیار فعال در صحنه‌های ی بودند و این روی همه بچه‌ها؛ از جمله من اثر زیادی داشت.

-    فعالیت ی قبل از انقلاب پدر و مادرتان به چه نحو بود؟
مادر من، فرد معتقدی بودند و در همه راهپیمایی‌ها شرکت می‌کردند و حتی در راهپیمایی 16 شهریور از صبح تا عصر شرکت کردند و به خاطر کمردرد خیلی شدیدی که پیدا کردند، متأسفانه نتوانستند در راهپیمایی 17 شهریور شرکت کنند.

همچنین برادرهایم در مقطعی زندانی ی بودند. خواهرم در ملاقات با زندانی‌های ی و ملاقات با خانواده‌های زندانیان ی و روحیه دادن به آنها نقش بسیار مهمی‌داشت.

پدرم هم جزو طرفداران آیت‌الله کاشانی و خیلی اهل ت بودند؛پدرم فرد بسیار مذهبی و قابل احترام برای فامیل و خانواده بودند و نقش و اثر زیادی در روشنگری همه خانواده داشتند.

-    خود شما هم قبل از انقلاب فعالیت ی داشتید؟
بله.

-    چطور وارد فعالیت‌های ی شدید؟ . بقیه این مصاحبه جالب را در ادامه مطلب مطالعه فرمایید.

مرضیه برومند:خانم وزوزی از جان زنان ما چه میخواهد

مصاحبه خواندنی پزشک موفقی که بیش از 20 هزار نوزاد را متولد کرده است

می چرخد چرخ زمان می گردد گرد جهان اما تو دیگر بر نمی گردی پدر

برادر ,ی ,هم ,    ,بودند ,خیلی ,و برادر ,بودند و ,و به ,ی و ,شما هم

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

یادداشت های مصطفی بیان مشرق احساس